Společnost Continental vybaví nový Ford Focus RS sportovními pneumatikami

Společnost Continental vybaví nový Ford Focus RS sportovními pneumatikami

Posláno Březen 27th, 2009 od admin do Bezpečnost, Novinky u Point S, Novinky ze světa pneu

Vlajková loď sportovního střihu z Kolína nad Rýnem bude uvedena na trh výhradně s pneumatikami z Hannoveru. Nový Ford Focus RS přichází s pneumatikami ContiSportContact 3. S výkonem více než 224 kW (305 koní) jde o nejsilnější Focus od společnosti Ford, který byl dosud vyroben. Pro zajištění jízdních vlastností, které mají být nejen sportovní, ale zároveň poskytovat bezpečí, budou uvedené vozy vybaveny sportovními pneumatikami Continental o rozměru 235/35 ZR 19. Pro Ford Focus RS je společnost Continental jediným dodavatelem pneumatik.

Se svým vysoce sportovním provedením a výkonným pohonem kráčí nový Ford Focus RS ve šlépějích evropské RS řady sportovních vozů značky Ford. Jeho technické parametry hovoří samy za sebe: více než 300 koňských sil (224 kW), zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,9 sekundy a nejvyšší rychlost vozu 263 km/h.

„Pneumatika ContiSportContact 3 skutečně splňuje požadavky tohoto vozu,“ komentuje Lars Frick, automobilový inženýr zodpovědný ve společnosti Continental za pneumatiky pro automobilku Ford. „Ford Focus RS potřebuje pneumatiky, které budou podporovat jeho sportovní jízdní vlastnosti a účinně přenášet výkon motoru s extrémně vysokým točivým momentem (440 Nm) na vozovku. Důraz jsme však kladli také na bezpečné jízdní vlastnosti a krátkou brzdnou dráhu, a to i na mokré vozovce. Společnost Ford také očekávala pneumatiky se sportovním designem, které si povedou dobře při testech jízdní dynamiky provedených na legendárním Severním okruhu Nürburgringu.”

Přední evropský výrobce pneumatik bude nyní ContiSportContact 3 dodávat pro všechny nové modely automobilů Ford Focus RS. Tyto pneumatiky jsou vyráběny v Otrokovicích v České republice, odkud jsou následně převáženy do závodu Ford v Saarlouis. Společnost Continental závodům Ford poskytne také mimořádně vhodný a lehký runflat systém ContiMobilityKit, který slouží k rychlému obnovení provozuschopnosti v případě defektu pneumatiky.

(Zdroj: Tisková zpráva)